* İLETİŞİM NUMARALARI AYDIN KAYNARPINAR 05054830058ALİ BİLGİÇ 05055020621AHMET BAYAR 05357637429
* KÖTÜ NİYETLİ KİŞİLERİN MEZUNLARIMIZIN TELEFON NUMARALARINI ART NİYETLE KULLANDIKLARINI TESBİT ETTİK. BU NEDENLE NUMARALARI GİZLEDİK. ULAŞMAK İSTEDİĞİNİZ MEZUNLARIMIZIN TELEFON NUMARALARINI İLETİŞİM BÖLÜMÜNDEKİ TELEFONLARI ARAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ
  AHMET BULUT 1970 MEZUNUMUZ EMEKLİ GAZİANTEP İL MÜFTÜSÜ
MANEVİ ŞİFA VE DİRİLİŞ AYI RAMAZAN'I FERASETLE DEĞERLENDİRME:
  MUSTAFA VARLI 1963 MEZUNUMUZ E.HATAY İL MÜFTÜSÜ
KIBRIS'TA NELER OLUYOR?
  GAZİ MERT 1964 Mezunumuz Eğitimci Yazar
İSLAMIN GETİRDİKLERİ: KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI İSLAMIN KADINLARA VERDİĞİ DEĞER
  SELAMİ KAYTANCI 1971 Mezunumuz Eğitimci
Deve kuşu gibi olmak!..
  DR ALİ CAYMAZ 1990 Mezunumuz
İMAM-HATİP LER
  NİZAMETTİN DURAN 1975 Mezunumuz Eğitimci Yazar
“Şahit Ol Ya Rab!”
  MUSTAFA AKDAĞ
İmam-Hatipler Yeniden Parlıyor
  İBRAHİM SAY 1999 Mezunumuz
EKMEK ARASI LAHMACUNDAN THE İMAM?A
  ADEM ARMAĞAN 1975 Mezunumuz Şair/Yazar
 
 
Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?
Çok iyi
İyi
Fena değil
Kötü

 
 

GAZİ MERT 1964 Mezunumuz Eğitimci Yazar

YENİ ÇIKAN KİTABIM: SEVGİ TOMURCUKLARI…

Bundan bir ay önce Şubat ayı içinde SEVGİ TOMURCUKLARI adıyla 400 sayfadan oluşan bir kitabım yayımlanmış ve 25 ayrı reklam şirketi tarafından internet sitelerinde reklamı verilmiştir. ( Bakınız Gazi Mert. SEVGİ TOMURCUKLARI )
Yine bu ay Mart 2021’de baharın gelişi ile birlikte TOMURCUKLAR çiçek açmış ve SEVGİ ÇİÇEKLERİ adıyla yeni bir kitabım daha yayımlanmıştır.
Önümüzdeki aylarda Çiçeklerden bir GÜL demeti oluşacak ve SEVGİ GÜLLERİ kitabım da okuyucuları ile buluşacaktır…
Kitap okumanın pek çok faydaları vardır
Çoğunlukla hiçbir faydalı bilgi içermeyen televizyon programlarında saatlerce vakit harcamak yerine vaktini kitap okuyarak değerlendiren kişiler, kitaplardan aldıkları bilgi ve bu sayede edindikleri kültür sayesinde toplum içerisinde etkin birer karakter olarak görülürler.
Kitap okumanın tüm faydalı getirileri, insanların önce kendileri için okuma alışkanlığı edinmeleri gerektiğinin önemli birer göstergesidir.
Kendini okuyarak geliştiren kişilerin çevrelerinde gelişen olaylar karşısında daha doğru yaklaşımlarda bulunması beklenir.
Bununla birlikte okuyan bir toplum inşa etmek, zamanla eğitim seviyesinin doğru oranda artmasına ve toplum nezdinde kültür seviyesinin yükselmesine sebep olacaktır.
Kitap okumak insana hayatı sevdirir.
Okumak düşünceyi besler, geliştirir, çabuklaştırır. Tüm bu yetiler, düşünceyi olgunlaştırır.
Kitap okuyan bir kişinin stresli ortamlar ve durumlar karşısında verdiği tepkiler daha sağlıklıdır.
Kitap okumak zihni açar.
Bilgi dağarcığını ve kelime haznesini zenginleştirir.
Genel kültürü arttırır. Etkin bir kişi olmanın yolunu açar.
Anlama ve konuşma yeteneğini geliştirir.
Dünyaya karşı bakış açısını değiştir. Olaylara farklı bir pencereden bakabilmeyi mümkün kılar.
Hayal gücünü geliştirir.
Bugün sizlere SEVGİ TOMURCUKLARI kitabımı tanıtmak istiyorum:
Kitap SAGE yayıncılık tarafından yayımlanmış, Bizim Dijital matbaasında bastırılmıştır.
400 sayfadan oluşan kitapta değişik konulardan oluşan 100’lerce makale var
Kitapta: Bayrak, Yörükler, Yargı, Barış, Anadolu, Kadın Hakları, Şehircilik, Sağlık, Akıncılar, Savaş, Barış, Kıyamet Senaryoları, Tarihte Yaşamış Ünlü Kişiler, Osmanlı Devleti, Erenler, Anadolu, Peygamberler, Dinler, Kur’an-ı Kerim, Atom, Güzel Sanatlar. Bilim Adamları, İlim, Ermeniler, Milliyet, Milliyetçilik. Terör Olayları, Çanakkale, Hacivat- Karagöz , misyonerlik Faaliyetleri, 27 Mayıs-28 Şubat darbeleri, Sosyal Adalet, Ticaret Ahlakı ,Ekonomi, Güzel Sanatlar ve daha pek çok konu ile ilgili makaleler var…
SEVGİ TOMURCUKLARI kitabının ÖNSÖZünü sizlerle paylaşmak istiyorum:
‘’…Elinizdeki SEVGİ TOMURCUKLARI isimli kitap çeşitli gazete ve dergilerde yayımlanan makalelerimden bir kısmını oluşturmaktadır.
Yazı hayatım Adana İmam Hatip Lisesinde öğrencilik yıllarımda başlamış, orta 3’üncü sınıfta
Okulumuzun yayımladığı VAHDET dergisinde DİN BİR YÜK MÜDÜR? Başlığıyla ilk makalem yayımlanmıştı.
Ulusal ve mahalli basında 50 yılın üzerinde çeşitli gazete ve dergilerde makalelerim yayınlanırken SORUNUZ SÖYLEYELİM başlığı ile çeşitli gazete ve dergilerde mektupla, faksla, telefonla gelen soruları da cevaplandırmıştım.
Dünyanın ve Türkiye'nin çeşitli il ve ilçelerinden gelen soruları cevaplandırma serüvenim Üniversite yıllarımda, 1965’li yıllarda İstanbul’da Yüksek İslam Enstitüsünde okurken okulumuzun çıkardığı her ay 10 binlerce baskı yapan İSLAM MEDENİYETİ mecmuasında başlamış ve mecmua kapanıncaya kadar 10’larca yıl devam etmiş, mecmuada 1000’lerce vatandaşın sorularını cevaplandırmıştım.…
Mecmuanın kapanması üzerine ulusal gazetelerin yazı işleri müdürleri olan aziz dostlarım sayın Fevzi Koçak, sayın Ertuğ Karakullukçu, sayın Ünal Sakman, sayın Erol Türegün, sayın Nejat Seçen beylerin davetleri üzerine Ulusal Basında soruları cevaplandırmaya devam etmiştim.
Üniversite yıllarımda, Sivas İlköğretmen okulunda öğretmenken, Anamur Lisesinde öğretmenken, Anamur İmam Hatip Lisesinde okul müdürü iken, Anamur İlçe Milli eğitim müdürü iken ve emekli olduktan sonra 50 yıla yakın süredir Tercüman, Son Havadis, Hürriyet, Orta Doğu, Gündüz, Mersin Haberci, Mersin Gazetesi, Son Çağrı… gibi Ulusal basında; Alanya Memleketim, Anamur Ekspres, Anamur'un Sesi, Anamur Sedir, Anamur Akdeniz Postası, Anamur Haber, Anamur Haberci… gibi yerel basında makalelerim yayınlanırken aynı zamanda yurt içi ve yurt dışından gazetelere ve internet siteme gelen soruları cevaplandırıyordum.
Ayrıca; Anamur ART Televizyonunda, Anamur Asra efem, Anamur Türkmen Efem gibi yerel radyolarda konuşmalar yapıyor ve canlı yayında gelen soruları cevaplandırıyordum.
Sorunuz Söyleyelim köşesinin logosu yazı yazdığım gazeteye göre değişiyordu…
Bazen: “İslam’ın Işığında”, bazen: “Soru-Cevap”, bazen: “Soru-Cevap-Yorum”, bazen: “İslam’ın Işığında Soru-Cevap-Yorum”, bazen: “Siz Sorun-Biz Cevaplayalım”, bazen: Sorularla İslam”, bazen: “Suallere Cevaplar” adını alıyordu.
Yazılarımın logosu ise genelde SOHBET KÖŞESİ şeklindeydi.
Ulusal basında çıkan Makalelerim ve soru-cevap yazılarım zaman-zaman alıntılarla yurt dışında gazete, dergi ve internet sitelerinde de da yayımlanıyordu.
SORU – CEVAP şeklinde sorulara verdiğim cevaplarım İSLAMI ANLAMAK adıyla bir kitapta toplanmıştır.
Önümüzdeki dönemlerde İnşallah gazete ve dergilerde yayımlanan diğer makalelerim ayrı ayrı kitaplarda toplanacak ve okuyucularımızın istifadesine sunulacaktır…
Tevfik ve Nusret Allahtan…’’
Sevgi Tomurcukları kitabımın önsözü bu şekilde…
Sevgi Tomurcuklarının okuyuculara faydalı olması dileklerimle…
Hoşça kalınız.

29.3.2021