* İLETİŞİM NUMARALARI AYDIN KAYNARPINAR 05054830058ALİ BİLGİÇ 05055020621AHMET BAYAR 05357637429
* KÖTÜ NİYETLİ KİŞİLERİN MEZUNLARIMIZIN TELEFON NUMARALARINI ART NİYETLE KULLANDIKLARINI TESBİT ETTİK. BU NEDENLE NUMARALARI GİZLEDİK. ULAŞMAK İSTEDİĞİNİZ MEZUNLARIMIZIN TELEFON NUMARALARINI İLETİŞİM BÖLÜMÜNDEKİ TELEFONLARI ARAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ
  SEYFİ GÜNAÇTI 1971 MEZUNUMUZ EĞİTİMCİ YAZAR
ZOR DEĞİLDİR İYİLİK YAPMAK
  MUSTAFA VARLI 1963 MEZUNUMUZ E.HATAY İL MÜFTÜSÜ
MESCİD-İ AKSA
  AHMET BULUT 1970 MEZUNUMUZ EMEKLİ GAZİANTEP İL MÜFTÜSÜ
ŞEFKAT ABİDESİ ANALARIMIZ
  DR ALİ CAYMAZ 1990 Mezunumuz
İMAM-HATİP LER
  SELAMİ KAYTANCI 1971 Mezunumuz Eğitimci
Deve kuşu gibi olmak!..
  GAZİ MERT 1964 Mezunumuz Eğitimci Yazar
SEVGİ İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZ NEDİR? ÖZELLİKLE İSLAMDA SEVGİ TANIMI NASILDIR?
  NİZAMETTİN DURAN 1975 Mezunumuz Eğitimci Yazar
Ölüm Gerçeği ve Haziran Ayı
  MUSTAFA AKDAĞ
İmam-Hatipler Yeniden Parlıyor
  İBRAHİM SAY 1999 Mezunumuz
EKMEK ARASI LAHMACUNDAN THE İMAM?A
  ADEM ARMAĞAN 1975 Mezunumuz Şair/Yazar
 
 
Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?
Çok iyi
İyi
Fena değil
Kötü

 
 

MUSTAFA VARLI 1963 MEZUNUMUZ E.HATAY İL MÜFTÜSÜ

MESCİD-İ AKSA

Yüce Allah buyuruyor: “Allah yolunda hakkıyla cihad edin.” (Hac; 78)
Buna göre cihad, kutsal değerleri korumak uğrunda, gerek fertler ve gerekse toplumlar tarafından yapılan her türlü çalışmadır. İnsanın sahip olduğu siyasal, fiziksel, ekonomik ve beyin gücü gibi bütün imkânlarını Allah yolunda, kutsalları koruma uğrunda kullanması ve hatta gerekiyorsa o yolda feda etmesidir.
Çünkü bilinmelidir ki; cihad görevi yerine getirilmesi gerektiği halde, bu uğurda kullanılmayan paranın, ekonominin, silahın, politikanın, maddi-manevi itibarın ve her türlü gücün Allah nazarında ve kulların yanında bir değeri yoktur.
Bir tarafta bütün dünyanın gözleri önünde İslâm’ın ilk Kıblesi olan Mescid-i Aksa ve onu korumaya çalışan bir avuç Filistinli Müslüman, küresel destekli ahlâksız, insafsız Yahudilerin zulmü altında kıvranırken, darmadağın olmuş Müslüman yetkililerin gösteriş yaparcasına söylediği sloganlık kınama ifadeleri, pek bir anlam ifade etmiyor.
On dört asır önce, Arap yarımadasında hiç de birbirlerini tanımayan fakat Hz. Peygamber’in (s.a.s) sancağı altında Tevhid inancında buluşan çok farklı kabilelerin birleşerek Mekke’yi fethedişleri, cahiliye karanlığından kurtarışları gibi, dünyanın ücra köşelerinde bulunan tevhid cephelerinin de toparlanmasıyla yeni bir Mescid-i Aksa Fethi gerekiyor.
Allah’ım! Hep biliyoruz ki; bu dağınık ümmet, bugün buna lâyık değil belki, ama yine de sen her şeye kâdirsin.
Kutsallara sahip çıkma ve güçlerini birleştirme konusunda bu birliği, bu şuuru ve bu azmi bu ümmetten, bu ümmetin lider kadrolarından esirgeme Allah’ım!
Ayasofya’mızın aydınlık yüzünü gördüğümüz gibi, Mescid-i Aksa’mızın da aydınlığını, hürriyete kavuştuğunu bize göster Allah’ım!

11.5.2021