* İLETİŞİM NUMARALARI AYDIN KAYNARPINAR 05054830058ALİ BİLGİÇ 05055020621AHMET BAYAR 05357637429
* KÖTÜ NİYETLİ KİŞİLERİN MEZUNLARIMIZIN TELEFON NUMARALARINI ART NİYETLE KULLANDIKLARINI TESBİT ETTİK. BU NEDENLE NUMARALARI GİZLEDİK. ULAŞMAK İSTEDİĞİNİZ MEZUNLARIMIZIN TELEFON NUMARALARINI İLETİŞİM BÖLÜMÜNDEKİ TELEFONLARI ARAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ
  GAZİ MERT
ORTA ÖĞRETİM YILLARIMDA TÜRKİYE VE DÜNYA MANZARALARI ( 20 )
  SELAMİ KAYTANCI
Deve kuşu gibi olmak!..
  DR ALİ CAYMAZ
İMAM-HATİP LER
  NİZAMETTİN DURAN
Şikâyette Samimiyet!
  MUSTAFA AKDAĞ
İmam-Hatipler Yeniden Parlıyor
  İBRAHİM SAY
EKMEK ARASI LAHMACUNDAN THE İMAM?A
  ADEM ARMAĞAN
 
 
Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?
Çok iyi
İyi
Fena değil
Kötü

 
 

DR ALİ CAYMAZ

İMAM-HATİP LER

İman lügat manası itibariyle kısaca “İnanma, inanç, teslim olmak, tasdik etmek, emniyet beslemek” manalarına gelir.

İmanın kelime anlamı, “tasdik etmek, herhangi bir şeye kesin olarak inanmak”tır.Bediüzzaman Said Nursi bir eserinde imanı şöyle tarif etmiştir.

"İman hem nurdur, hem kuvvettir. Evet, hakikî imanı elde eden adam, kâinata meydan okuyabilir ve, imanın kuvvetine göre, hâdisâtın tazyikatından kurtulabilir. "Tevekkeltü alâllah" der, sefine-i hayatta kemâl-i emniyetle, hâdisâtın dağlarvâri dalgaları içinde seyran eder. Bütün ağırlıklarını Kadîr-i Mutlakın yed-i kudretine emanet eder, rahatla dünyadan geçer, berzahta istirahat eder. Sonra, saadet-i ebediyeye girmek için Cennete uçabilir. Yoksa, tevekkül etmezse, dünyanın ağırlıkları, uçmasına değil, belki esfel-i sâfilîne çeker."

Evet Müslümanlar olarak en önce akidemizi güçlendirmeliyiz.Yani İmanımızı tahkiki yapmalıyız.HZ.Ali nin dediği gibi perdeyi gayb açılsa imanım yakınlaşmaz diyor.zaten ALLAH (c.c) yı görür gibi iman ediyor.

Evet bizlerde bütün kuvvetimizle imanımızı artırmaya çalışacağız.hayatımız ölümüz çalışmamız uyumamız her davranışımız ALLAH (c.c) rızası için olmalı.Geçici dünyaya ehemmiyet vermemeliyiz.evet Müslümanların önderleri olan imam lar ve imamların yetiştirildiği İMAM-HATİP ler İmanı ve güzel ahlakı tamamlayan okullar olmalı.İnsanlara ve mazlumlara umut olacak nesiller yetiştirmeli.Evet İmam hatipli bir öğrenci topluma kuran ahlakına göre yön veren,Ümmet bilinciyle dünyadaki bütün Müslümanları kardeş bilen, onların acılarına ve sevinçlerine ortak olan elindeki bütün imkanlarla onlara destek olan birey olmalı.

Evet haydi hep beraber şuurlu bir toplum için gayret edelim.İmam Hatipliler şuurlu nesiller sizin esriniz olacaktır.

Allah yar ve yardımcınız olsun.ALLAHA EMANET OLUN.

17.5.2018