* İLETİŞİM NUMARALARI AYDIN KAYNARPINAR 05054830058ALİ BİLGİÇ 05055020621AHMET BAYAR 05357637429
* KÖTÜ NİYETLİ KİŞİLERİN MEZUNLARIMIZIN TELEFON NUMARALARINI ART NİYETLE KULLANDIKLARINI TESBİT ETTİK. BU NEDENLE NUMARALARI GİZLEDİK. ULAŞMAK İSTEDİĞİNİZ MEZUNLARIMIZIN TELEFON NUMARALARINI İLETİŞİM BÖLÜMÜNDEKİ TELEFONLARI ARAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ
  SEYFİ GÜNAÇTI 1971 MEZUNUMUZ EĞİTİMCİ YAZAR
Adana yollarında
  MUSTAFA VARLI 1963 MEZUNUMUZ E.HATAY İL MÜFTÜSÜ
HAYIRLI SABAHLAR
  AHMET BULUT 1970 MEZUNUMUZ EMEKLİ GAZİANTEP İL MÜFTÜSÜ
ŞEFKAT ABİDESİ ANALARIMIZ
  DR ALİ CAYMAZ 1990 Mezunumuz
İMAM-HATİP LER
  SELAMİ KAYTANCI 1971 Mezunumuz Eğitimci
Deve kuşu gibi olmak!..
  GAZİ MERT 1964 Mezunumuz Eğitimci Yazar
ANAMUR’DA BİR İLK: BILDIRCIN ÇİFTLİĞİM
  NİZAMETTİN DURAN 1975 Mezunumuz Eğitimci Yazar
Diyanet İşleri Eski Başkanı’nın Mahcubiyeti!
  MUSTAFA AKDAĞ
İmam-Hatipler Yeniden Parlıyor
  İBRAHİM SAY 1999 Mezunumuz
EKMEK ARASI LAHMACUNDAN THE İMAM?A
  ADEM ARMAĞAN 1975 Mezunumuz Şair/Yazar
 
 
Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?
Çok iyi
İyi
Fena değil
Kötü

 
 

ADANA İMAM HATİP LİSESİ Adana İmam-Hatip Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda , 3 Mart 1924 tarihli Tevhid-i Tedrisat Kanunu ve 17.10.1951 tarih ve 601 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Müdürler Komisyonu kararı ile Ankara , İstanbul Isparta , K.Maraş , Konya ve Kayseri ile birlikte açılan ilk yedi İmam-Hatip Lisesinden birisidir. 1951-1952 Eğitim ve Öğretim yılında Ulu Camii civarında 13 öğrencisi ile ahşap bir binada faaliyete geçen okulumuz , o yıllarda Hayırlı İşler Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından bugünkü adıyla Taş Bina , daha sonra da Uzun Bina ve Eski Pansiyon Binası yaptırılmıştır. 1988 yılında Tepebağ şubesi , 1992 yılında Kurttepe mevkiinde bulunan Anadolu İmam Hatip Lisesi faaliyete geçmiştir. 1996 yılında Tepebağ şubesi , Tepebağ İmam-Hatip Lisesi adıyla; 2008 yılında da Anadolu şubesi, Kurttepe Anadolu İmam Hatip Lisesi adıyla ayrı bir okul olmuştur. 1998 Adana depreminde gördüğü hasar nedeniyle , Uzun Bina adıyla bilinen ana bina tahliye edilmiş ve diğer binalar restore edilmiştir. 2005 yılında okul alanındaki bahçenin ikiye ayrılması ve Uzun Bina ile Taş Bina'ya dernek tarafından bir özel ilköğretim okulu açılması nedeniyle İmam-Hatip Lisesi tek binada yani bilinen adıyla Eski Pansiyon Binasında faaliyetine devam etmiştir.Kuruluşundan bu güne kadar Milli Eğitim Bakanlığı’nın bir ortaöğretim kurumu olarak faaliyetini sürdüren Adana İmam Hatip Lisemizden memleketimize, milletimize, kendisine ve ailesine faydalı bir çok gencimiz mezun olmuş, Türkiye’mizin Muasır Medeniyetler seviyesine çıkmasında her kademede hizmette bulunmuşlardır.

 

            Türk Milli Eğitim Sistemi içerisinde yerini alan, ülkemizin önemli bir ihtiyacını karşılayan İmam Hatip Liselerine, özellikle Adana İmam Hatip Lisesi’ne, bugüne kadar hizmetleri geçen hayır sahiplerine, idareci ve öğretmenlerine, minnet ve şükranlarımızı sunarız.

 

            İnsan; madde ve manadan cisim ve ruhtan meydana gelen bir varlıktır. Cismin ihtiyaçları olduğu gibi, ruhun da ihtiyaçları vardır. Her iki yönünün ihtiyaçları karşılanırsa dünya’da huzurlu yaşar, Ahiret’te umduğunu bulan bir kul olarak meydana çıkar…İşte İmam Hatip Lisesi mezunları hem kendileri, hem çevresindekiler için dünya ve Ahiret mutluluğunu sağlayacak kazanım ve donanımlarla toplum içerisinde yerlerini almaktadırlar.